Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

14.02.2016 r. w dwóch parafiach we Włoszczowie zostanie przeprowadzona po mszach świętych kwesta dla 9-miesięcznego, bardzo chorego chłopczyka z Włoszczowy, który walczy o życie.

kacperek.v01

 

Kacper Cierpica z Włoszczowy walczy z czasem (fot. Fundacja „Jesteśmy Blisko”).

Pieniądze będą zbierać Rycerze Kolumba wraz z rodziną dziecka. W pomoc włączyła się także Caritas Diecezji Kieleckiej, która zwraca się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie ofiar.

Kacper Cierpica cierpi na poważną wadę serca, ma niesprawny układ krążenia, zamieniony żołądek z wątrobą i nie ma śledziony. To obecnie jedyny taki przypadek w Polsce.

Żeby przeżyć, musi być operowany za granicą, w klinice dziecięcej w Munster. Termin zabiegu wyznaczono na dzień 1.04.2016 r. To będzie decydująca próba.

Skomplikowanej operacji połączenia tętnic płucnych i wyjęcia metalowych stenów podjął się wybitny kardiochirurg prof. Edward Malec.

Operacja jest odpłatna. Kosztuje ponad 30 tys. euro, czyli ok. 160 tys. zł. Do tej pory rodzina dziecka przy pomocy wielu ludzi dobrej woli zebrała 130 tys. zł. Potrzeba jeszcze 30 tysięcy. Pieniądze muszą być wpłacone do kliniki najpóźniej do 13.03.2016 r.

Choremu chłopczykowi z Włoszczowy można pomóc na kilka sposobów, m.in. przekazując darowiznę poprzez Internet, wchodząc na stronę Fundacji „Jesteśmy Blisko”, której jest podopiecznym.

kacperek

/TLW INFO/

środa, 10 luty 2016 11:47
Czytaj dalej... 0

Firma Effector S.A. we Włoszczowie została nominowana do plebiscytu "Świętokrzyska Victoria", który organizuje Samorząd Województwa.

effector1

 

(fot. effector.com.pl)

O zwycięstwo w kategorii „przedsiębiorczość”, oprócz Effectora, walczą m.in. Grupa Polskie Składy Budowlane S.A. oraz Stadnina koni z Michałowa.

Zwycięzców plebiscytu poznamy w dn. 9.02.2016 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultur w Kielcach.

"Świętokrzyska Victoria" to nagroda samorządu województwa, której celem jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób - społeczników, działających na rzecz swoich środowisk.

/TLW INFO/

środa, 03 luty 2016 10:55
Czytaj dalej... 0

23.11.2015 r. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego powołał na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie dr n. med. Macieja Juszczyka z Kielc.

Maciej-Juszczyk

 

(fot. kielce.wyborcza.pl) Dr Maciej Juszczyk z Kielc został nowym dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie

Stosowną uchwałę podjęto na posiedzeniu zarządu w Starostwie Powiatowym. Maciej Juszczyk został powołany na okres 6 lat. Zarząd Powiatu zobowiązał nowego dyrektora do opracowania i przedstawienia w ciągu 3 miesięcy programu naprawczego szpitala. Po posiedzeniu zarządu starosta włoszczowski Jerzy Suliga przedstawił nowego dyrektora załodze ZOZ-u.

Maciej Juszczyk przez 2,5 roku zarządzał szpitalem w Skarżysku-Kamiennej. W ostatnim czasie prowadził szpitale w prywatnej spółce: powiatowy w Rykach i lecznicę w Rawie Mazowieckiej. Dr Juszczyk jest trzecim powołanym dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie w ciągu 3 ostatnich lat. Od lipca br. szpital był bez dyrektora po odwołaniu Krzysztofa Soleckiego z tej funkcji. Przez ten czas placówką kierował internista Leszek Orliński, który w poniedziałek ustąpił miejsca nowemu doktorowi Juszczykowi.

/TLW INFO/

piątek, 27 listopad 2015 11:41
Czytaj dalej... 0

krew.v01

Pod koniec września w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyła się kolejna w tym roku Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc zebrało prawie 14 litrów tego cennego płynu. Głównym organizatorem zbiórki był Wojciech Kozdęba (Czerwoni Secemin) oraz Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne. Kolejna zbiórka krwi odbędzie się z okazji Mikołajek w dn. 7.12.2015 r.

/TLW INFO/

środa, 14 październik 2015 12:16
Czytaj dalej... 0

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego obchodzi jubileusz 70-lecia powstania. Uroczystości odbędą się w najbliższą sobotę, 10.10.2015 r.

sikorski

Obchody rozpocznie msza święta o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami miasta pod budynek I LO, gdzie nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

O godz. 13.00 organizatorzy zapraszają na program artystyczny do Domu Kultury. Po nim absolwenci udadzą się do budynku liceum, gdzie zaplanowano spotkanie w klasach. O godz. 18.00 odbędzie się wielki Bal Absolwentów.

/TLW INFO/

czwartek, 08 październik 2015 12:27
Czytaj dalej... 0

Drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie reprezentowała Polskę podczas Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej w Wiedniu. Zajęła tam 8 miejsce wśród 21 krajów.

brd

 

Polskę reprezentowała w Wiedniu drużyna z włoszczowskiej „jedynki” - mistrzowie Polski bezpieczeństwa ruchu drogowego (fot. policja).

Impreza odbyła się w dniach 3-6.09.2015 r. pod egidą Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FiA). Był to już 30. turniej międzynarodowy.

Polskę reprezentowali mistrzowie kraju 38. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, czyli uczniowie ZPO Nr 1 w składzie: Zuzanna Oleksy, Dominika Krawczyk, Jakub Jasnos i Mateusz Trzebiński. Opiekunami naszej młodzieży byli: Marcin Sztuka i Monika Świercz.

W Wiedniu konkurencja była bardzo silna. W zawodach uczestniczyli najlepsi z najlepszych. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Rosji. Polska, reprezentowana przez Włoszczowę była ósma.

- Całe wakacje trenowaliśmy, żeby godnie reprezentować nasz kraj. Byliśmy bardzo dumni, że jesteśmy reprezentantami Polski - opowiadał trener kadry Marcin Sztuka.

/TLW INFO/

wtorek, 22 wrzesień 2015 11:47
Czytaj dalej... 0

 

20.09.2015 r. odbędą się w Czarncy obchody 350 rocznicy śmierci hetmana polnego koronnego Stefana Czarnieckiego. Na uroczystość zaproszono nawet Prezydenta RP.

czarniecki

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 przed pomnikiem hetmana przy szkole. Tutaj wręczone zostaną dyplomy Honorowego Członka Towarzystwa Pamięci Hetmana Stefana Czarnieckiego i repliki szabli hetmańskiej. Z okazji jubileuszu wybito okolicznościowy medal z brązu - jedyny taki w Polsce, z wizerunkiem Stefana Czarnieckiego z żoną Zofią.

Delegacje wszystkich szkół w Polsce, których patronem jest Stefan Czarniecki, posadzą Dąb Przyjaźni. Ciekawostką będzie msza święta polowa pod namiotem rycerskim odprawiona w obrządku łacińskim, jak było za czasów hetmana (godz. 12.00).

Po nabożeństwie organizatorzy zapraszają na piknik. Będą występy chorągwi rycerskich i występ orkiestry dętej z mażoretkami z Krasocina. Nowością będzie konkurs zbierania cukierków, zrzucanych z motolotni. Do Czarncy mają zjechać motocykliści - uczestnicy rajdu szlakiem hymnu polskiego. Dla wszystkich przybyłych będzie darmowa grochówka rycerska i bigos.

/TLW INFO/
fot. wloszczowa.pl 

wtorek, 15 wrzesień 2015 14:16
Czytaj dalej... 1

Po raz pierwszy nowy rok szkolny 2015/2016 w województwie świętokrzyskim rozpoczęto uroczyście we Włoszczowie. To było kolejne duże wyróżnienie dla naszego miasta.

inauguracja2

 

Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęli w województwie świętokrzyskim: burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, kurator oświaty Małgorzata Muzoł i starosta włoszczowski Jerzy Suliga (fot. archiwum). 

Uroczystość odbyła się 1.09.2015 r. Do Włoszczowy przybyło dwóch posłów, wicewojewoda, biskup kielecki i wielu innych ważnych gości z województwa. Po mszy świętej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej Jana Piotrowskiego, uczestnicy ruszyli w korowodzie ulicami miasta do Domu Kultury. Grała orkiestra dęta z Konieczna, której asystowały krasocińskie mażoretki.

Uroczystość w Domu Kultury rozpoczęło troje głównych organizatorów: świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł, starosta włoszczowski Jerzy Suliga i burmistrz gminy Grzegorz Dziubek. Nasi samorządowcy dziękowali władzom wojewódzkim za to, że po raz drugi w tym roku Włoszczowa została wyróżniona organizacją imprezy o randze wojewódzkiej, po ostatnich obchodach Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego.

Podczas uroczystości młodzież I Liceum Ogólnokształcącego oddała hołd patronowi szkoły - gen. Władysławowi Sikorskiemu. Dyrektor szkoły Bożena Kaczor - współorganizator uroczystości, dokonała prezentacji „Sikorskiego”. Przypomnijmy, że 10.10.2015 r. to liceum będzie obchodzić jubileusz 70-lecia powstania.

W dalszej kolejności uczestnicy wysłuchali wykładu absolwenta "Sikorskiego" z 1966 roku, Honorowego Obywatela Włoszczowy, dr Michała Wilczyńskiego. Absolwent I LO we Włoszczowie opowiedział o wyzwaniach dla Polski XXI wieku. Apelował do młodzieży m.in. o traktowanie Internetu, jako wielkiej biblioteki naukowej, zachęcał do nauki języków obcych.

W części artystycznej zaprezentowały się po raz kolejny krasocińskie mażoretki z grupy tanecznej Aplauz, a okolicznościowy program słowno-muzyczny przedstawili uczniowie liceum i gimnazjaliści z "dwójki". Przedstawienie nagrodzono owacją na stojąco.

Imprezę poprowadzili: Jolanta Tyjas - absolwentka I LO, dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego we Włoszczowie oraz Mariusz Marczewski - nauczyciel w „Sikorskim”. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i marszałek Adam Jarubas (niestety nieobecni na imprezie oświatowej).

/TLW INFO/

wtorek, 08 wrzesień 2015 12:06
Czytaj dalej... 0

kasa

26.08.2015 r. (środa) w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy we Włoszczowie odbędą się bezpłatne konsultacje na temat możliwości pozyskania dotacji z funduszy europejskich.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się z jakiego programu finansowanego z funduszy europejskich można skorzystać, do której instytucji się zwrócić, aby skutecznie ubiegać się o dotację, w jaki sposób rozliczyć dotację, jakie projekty obecnie są realizowane.

Udział w konsultacjach nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Więcej informacji pod numerem telefonu: 800-800-440.

/TLW INFO/

wtorek, 25 sierpień 2015 11:18
Czytaj dalej... 0

upał

Ze względu na utrzymujące się upały i prognozy pogody, które wskazują na wzrost temperatury powietrza, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek wydał w ubiegłym tygodniu zarządzenie o skróceniu czasu pracy pracowników magistratu od 6.08.2015 r. do odwołania, bez obowiązku odpracowania tych godzin, oczywiście z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Urząd Gminy zaczyna teraz pracę godzinę wcześniej, tj. o 7.00 i kończy po 7 godzinach, wcześniej, tj. o 14.00. Starostwo Powiatowe we Włoszczowie też skróciło o pół godziny czas pracy swoich pracowników, ale tylko w dniach 6.08.2015 – 7.08.2015.

/TLW INFO/

środa, 12 sierpień 2015 07:14
Czytaj dalej... 0

tlw.info.pl

Top Desktop version