Włoszczowski Portal Informacyjno-Medialny

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie wraz z zaproszonymi gośćmi pożegnali bryg. Mirosława Heliasza, który po prawie 29 latach służby zdecydował się odejść na emeryturę.

komendant

 

Uroczyste pożegnanie Mirosława Heliasza, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie (fot. KP PSP Włoszczowa).

Uroczystość pożegnania szefa włoszczowskich strażaków odbyła się na placu komendy. Wśród przybyłych gości znaleźli się byli i obecni komendanci wojewódzcy, komendanci powiatowi z całego województwa świętokrzyskiego, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, samorządowcy, kierownicy służb współdziałających i wiele innych osób, z którymi komendant Heliasz miał przyjemność  współpracować.

Po odczytaniu decyzji o odwołaniu ze stanowiska, bryg. Mirosław Heliasz pożegnał się ze sztandarem i zameldował zdanie obowiązków komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie. Ostatnim punktem uroczystości były przemówienia okolicznościowe, w których zaproszeni goście ciepło wypowiadali się o służbie bryg. Heliasza i współpracy z komendą powiatową pod jego kierownictwem.

Decyzją świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach do czasu powołania nowego komendanta powiatowego pełnienie obowiązków na tym stanowisku powierzone zostało mł. bryg. Krzysztofowi Cioskowi, dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego.

Brygadier inż. Mirosław Heliasz służbę w straży pożarnej rozpoczął 23 września 1987 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu SCHP w 1989 roku rozpoczął pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Od 1995 roku był zastępcą komendanta powiatowego jędrzejowskiej komendy. W roku 1999 ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W dniu 1 lipca 2009 został powołany na komendanta Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie. Pełnił ją do 10.08.2016 r., po czym odszedł na emeryturę.

/TLW INFO/

środa, 17 sierpień 2016 05:28
Czytaj dalej... 0

Marta Jastrzębska, 20-letnia studentka z Konieczna została I Wice Miss Ziemi Świętokrzyskiej 2016 i będzie reprezentować nasz region w finale centralnym konkursu Miss Polski.

Marta Jastrzbska

Marta jest ubiegłoroczną maturzystką klasy biomedycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Obecnie studiuje na pierwszym roku Wydziału Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Interesuje się śpiewem, tańcem, sportem i podróżowaniem.

W 2015 roku została wybrana na Miss Studniówki Ziemi Świętokrzyskiej, w plebiscycie organizowanym przez dziennik „Echo Dnia”.

/TLW INFO/

środa, 08 czerwiec 2016 10:26
Czytaj dalej... 0

Ponad 8 km dróg asfaltowych zostanie wybudowanych w tym roku w gminie Włoszczowa dzięki dofinansowaniu z PROW na lata 2014-2020. Prawie 64% kosztów sfinansuje UE.

drogi 8

 

Jedną z remontowanych dróg będzie odcinek z Michałowa do Wymysłowa (fot. archiwum).

Uchwałę w tej sprawie podjęli ostatnio włoszczowscy radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Będą przebudowane następujące odcinki: droga wewnętrzna w Woli Wiśniowej (ok. 136 000 zł), Konieczno - Nieznanowice (ok. 348 000 zł), Przygradów-Folwark, Michałów Huby-Dołowatka, Wymysłów-Michałów na odcinku Nieznanowice w kierunku Ludyni (ok. 677 000 zł).

Przebudową dróg w gminie Włoszczowa zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” z Kielc. Prace mają zakończyć się jesienią. Tymczasem 31.05.2016 r. burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek ma podpisać umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem na dofinansowanie remontów tych odcinków.

/TLW INFO/

wtorek, 07 czerwiec 2016 11:23
Czytaj dalej... 0

W Dniu Dziecka, 1.06.2016 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Koniecznie zostanie zainicjowana wojewódzka akcja „Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”. 

sienkiewicz

Wspólnie w marszałkiem województwa, rodziną pisarza i gośćmi będzie czytana powieść "W pustyni i w puszczy".  Przypomnijmy, że rok bieżący został dedykowany temu wielkiemu polskiemu pisarzowi i nobliście.

W ramach akcji zainicjowanej przez marszałka Adama Jarubasa Szkoła Podstawowa w Koniecznie, której patronem jest Henryk Sienkiewicz, ogłosiła kilka konkursów skierowanych do szkół z terenu powiatu włoszczowskiego: dwa plastyczne i jeden na prezentacje multimedialną.

Konkursy te objęli honorowym patronatem: marszałek województwa Adam Jarubas, starosta włoszczowski Jerzy Suliga i burmistrz gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.

/TLW INFO/

wtorek, 31 maj 2016 11:07
Czytaj dalej... 0

15.05.2016 r. jednostka OSP we Włoszczowie obchodziła jubileusz 115-lecia istnienia, połączony z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

osp

Były premier Waldemar Pawlak odznaczył m.in. ks. prałata Zygmunta Pawlika (fot. UG Włoszczowa).

Na uroczystości  przybyło wielu gości, a wśród nich sam prezes Zarządu Głównego  Związku OSP RP Waldemar Pawlak, zaproszony przez burmistrza Grzegorza Dziubka. Byli też obecni wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski oraz były poseł Mirosław Pawlak.

Ochotnicza Straż Pożarna we Włoszczowie jest jedną z najstarszych w powiecie włoszczowskim. Powstała przed ponad wiekiem z potrzeby czasu, by nieść pomoc i ratować mienie mieszkańców, zawsze łączyła ludzi i sprawiła, że tę zaszczytną służbę pełnią dziś kolejne pokolenia.

Z okazji jubileuszu burmistrz Włoszczowy podarował strażakom obraz pierwszej remizy, namalowany przez Marię Dudkiewicz z Domu Kultury. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań. Za zasługi dla pożarnictwa strażacy nagrodzili m.in. ks. prałata Zygmunta Pawlika, proboszcza parafii pw. WNMP we Włoszczowie oraz prezesa Banku Spółdzielczego Artura Kowalczyka.

/TLW INFO/

poniedziałek, 23 maj 2016 07:50
Czytaj dalej... 0

2.05.2016 r. na terenie Fundacji Folwark Podzamcze we Włoszczowie odbył się piknik - Majówka Europejska. Wzięło w nim udział sporo mieszkańców nie tylko powiatu włoszczowskiego.

majowka20016

 

Starosta włoszczowski Jerzy Suliga z drużyną niosącą flagę Belgii (fot. UG Włoszczowa).

Imprezę plenerową rozpoczęła Parada Schumana, podczas której 16 drużyn niosło ulicami Włoszczowy flagi krajów Unii Europejskiej. Z okazji obchodzonego 2 maja Dnia Flagi RP uczestnicy włoszczowskiej majówki wspólnie ułożyli flagę Polski.

Uroczystości uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Domu Kultury. Odbył się też popularny konkurs kulinarny "Apetyt na...potrawy z grilla III". Po raz pierwszy uczestnicy mogli zobaczyć Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego im. kpt. Leona Staroszczyka ps. Smolicz, który zorganizowała Fundacja Folwark Podzamcze.

Imprezę zakończyły koncerty lokalnych zespołów. Celem majówki było promowanie idei Unii Europejskiej, ze szczególnym naciskiem na kwestię polskości i polskiej flagi.

Organizatorami pikniku byli: Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”, Hufiec Szczekocińsko-Włoszczowski ZHP im. Aleksego Dawidowskiego ps. „Alek”, Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowy Zespół Doradczy Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Lokalna Organizacja Turystyczna we Włoszczowie.

/TLW INFO/

czwartek, 05 maj 2016 11:21
Czytaj dalej... 0

W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie otwarto najnowocześniejszą linię do produkcji sera. Kosztowała 28 mln zł.

 

mleczarnia

Nowoczesna serownia OSM Włoszczowa robi wrażenie (fot. archiwum prywatne).

 

Stało się to 22.04.2016 r. podczas dorocznego walnego zgromadzenia delegatów OSM. Nowo otwarta serownia to najdroższa w historii inwestycja włoszczowskiej mleczarni.

Wstęgę przecinali m.in. prezes OSM Stanisław Skóra, starosta Jerzy Suliga i burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. Obiekt poświęcił ks. Leszek Dziwosz.

/TLW INFO/

piątek, 29 kwiecień 2016 14:55
Czytaj dalej... 0

Rekordowa liczba pocztów sztandarowych i garstka mieszkańców uczestniczyła w niedzielnych obchodach 74 rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową we Włoszczowie.

AK

 

Poczty sztandarowe oddają hołd poległym partyzantom AK i BCh przy pomniku na Placu Mjr Mieczysława Tarchalskiego (fot. archiwum prywatne).

Doroczne święto AK odbyło się w ostatnią niedzielę kwietnia. Przybyło niewielu mieszkańców. Może dlatego, że pogoda była niesprzyjająca - było bardzo zimno. O rocznicy Armii Krajowej pamiętały poczty sztandarowe, których stawiło się aż 32.

Wzruszenia nie krył Zbigniew Zieliński - Honorowy Obywatel Włoszczowy, były minister i kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, żołnierz 74 Pułku Piechoty Armii Krajowej.

Komendantem przemarszu był mjr Kazimierz Matuszewski. Uroczystość prowadził mjr w stanie spoczynku Ryszard Marcinkowski. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Konieczno. Obchody zorganizowało Koło Światowego Związku Żołnierzy AK przy wsparciu Urzędu Gminy Włoszczowa.

/TLW INFO/

wtorek, 26 kwiecień 2016 12:12
Czytaj dalej... 0

7.04.2016 r. odbyło się posiedzenie połączonych komisji Rady Powiatu Włoszczowskiego, poświęcone programowi naprawczemu Zespołu Opieki Zdrowotnej.

zoz 1

 

Ruszyła debata nad programem naprawczym Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie (fot. TLW INFO).

Było bardzo „gorąco”. Trzeba było przesunąć terminy posiedzeń Rady Społecznej ZOZ oraz sesji Rady Powiatu, które były zaplanowane na ten tydzień.

Na spotkanie do starostwa przybyli, oprócz radnych i władz powiatu, dyrektor, pracownicy szpitala, przedstawiciele związków zawodowych, mieszkańcy miasta. Dyskusja trwała ponad 4 godziny.

Radni opozycyjni wskazywali na liczne uchybienia w programie restrukturyzacyjnym, który 21.03.2016 r. przedłożył Zarządowi Powiatu, a ten go zaakceptował, dyrektor szpitala Maciej Juszczyk. Dyrektor ZOZ-u ma odnieść się do wniosków, złożonych na piśmie przez grupę radnych PiS. Ma na to czas do 18.04.2016 r.

Po tym czasie ponownie zwołane zostanie posiedzenie połączonych komisji rady, na którym będzie dyskutowany plan naprawczy z naniesionymi ewentualnymi poprawkami, a następnie odbędzie się posiedzenie Rady Społecznej ZOZ, a na końcu sesja rady.

Opozycja proponowała, żeby sesja o szpitalu odbyła się w dzień wolny od pracy, aby mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej mieszkańców. Większość radnych koalicyjnych odrzuciło jednak ten wniosek w głosowaniu.

/TLW INFO/

środa, 13 kwiecień 2016 06:51
Czytaj dalej... 0

Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają 13.04.2016 r. na uroczystości upamiętniające 76 rocznicę zbrodni katyńskiej, 6 rocznicę katastrofy smoleńskiej oraz wręczenie stypendiów burmistrza najzdolniejszym gimnazjalistom.

Katyn

Uroczystość rozpocznie msza święta w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie oraz ofiar katastrofy smoleńskiej, odprawiona o godz. 16:00 w kaplicy pod wezwaniem bł. Ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników.

O godz. 17:00 uczestnicy przemaszerują na cmentarz parafialny przy ulicy Partyzantów, gdzie złożą kwiaty na mogile katyńskiej. Następnie w Domu Kultury odbędzie się gala wręczenia stypendiów burmistrza dla najzdolniejszych gimnazjalistów. O godz. 18:00 zaplanowano montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych we Kurzelowie.

/TLW INFO/

środa, 13 kwiecień 2016 06:46
Czytaj dalej... 0

tlw.info.pl

Top Desktop version