Bezpieczeństwo i ochrona

Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, skieruj się na tę stronę.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Z reguły możemy nie doceniać ich roli, ale powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, rośnie też nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się w takim razie w jakich miejscach można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą obiekty biurowe – domy, zakłady przemysłowe, banki, biura. Sprawiają, że szybko wyszukamy właściwe miejsce. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz budynków, gdyż bardzo często możemy je również spotkać w pomieszczeniach. To niezwykle duża podgrupa znaków, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale również czysto informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego biura lub pracownika w dużych budynkach – w budynkach samorządów w hallu znajdują się tabliczki z numerami referatów. Dzięki temu szybko odnajdziemy przykładowo referat pomocy socjalnej czy wydział księgowy. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez polskie prawo. Informują gdzie są wyjścia bezpieczeństwa, wskazują tzw. palarnie, informują o istotnych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, istnieją również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), często posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]