Biżuteria Zakupy

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie sprawdź obraczki.net.pl

Gdy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wpierw jednak następuje ta wymarzona przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – zwyczaj od wielu stuleci

Danie ukochanej w prezencie pierścienia to niesłychanie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, iż od owego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Z początku sporządzano je ze skóry, z łodyg tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoją pełną ufność do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednak materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku wieków, natomiast duży przyrost ich powodzenia daje się odnotować w XX w.

Platyna, kamienie szlachetne, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z ogromnym diamentem, jednakże możliwości swobodnego zestawiania rozmaitych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, szmaragd bądź rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, iż mężczyzna ma obowiązek wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: ilości karatów, surowca, wzoru czy użytego kamienia, skutkiem tego każdy odszuka ładny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i miłości, wobec tego jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Lokalizacja firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]