Biżuteria Zakupy

Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz zamówić wisiorki srebrne, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, pięknie wygląda i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Silne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką lub włożyć do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy użyć letniej wody z solą – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.