Biżuteria Zakupy

Wisiorki z ametystami

Dowiedz się, gdzie kupić ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Brazylii, Kanadzie, Madagaskarze i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Biblii. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Broszki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.