Biżuteria

Wyjątkowy topaz mistyczny

Poszukujesz mistycznego topazu? Sprawdź www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu dużej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem podgrzania topazu bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również różnorodność barw, dzięki której prościej możemy dobrać ozdoby do danej kreacji.