Branża prawna

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne a rola kancelarii prawnej

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest wyjątkowo rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą wynikiem czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie, za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje lub odszkodowania za wypadki komunikacyjne. Przykłady tego rodzaju spraw można bez problemu mnożyć, ale ważne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy przygotowani do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w przypadkach różnego rodzaju. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach będących następstwem wypadków zarówno drogowych, jak i innych, takich jak upadek na uszkodzonej nawierzchni. Często podejmujemy też sprawy wynikłe ze strat zaistniałych w trakcie pobytu na wakacjach, spowodowanych m.in. niezgodnością wykupionej oferty z faktycznym stanem hotelu lub kiedy bezprawnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. O naszą pomoc zwracają się też osoby pokrzywdzone na skutek błędów medycznych, takich jak powikłania przy operacji lub porodzie, podanie nieprawidłowych leków czy leczenie przez dentystę wbrew zasadom sztuki lekarskiej.

Działania kancelarii prawnej w postępowaniu o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia postępowań o odszkodowanie mierzymy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, jak kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza, wypadek samochodowy, w wyniku którego zginęła bliska im osoba czy pobicie. Zawsze wiąże się to również z długotrwałą traumą, z jaką przychodzą do nas poszkodowani Klienci. Naszą rolą w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego i na jego podstawie kalkulacja jakiego odszkodowania może domagać się poszkodowany. Nie ma w tej kwestii sztywnych wytycznych, jednak nasze doświadczenie pozwala nam na podanie Klientom informacji, która daje im możliwość zadecydowania co do dalszego rozwoju sprawy.