akcesoria szalunkowe, ściągi szalunkowe
Budownictwo

Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je nabyć w przystępnych cenach.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]