Budownictwo

Dźwigary – czy można je wynająć?

Chcesz zamówić dźwigar? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Za ich pomocą możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu ścianom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także potrzebne przy budowie sklepień – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego fundamentalnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji i typ wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być starannie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak buk, sosna, olcha czy topola. Niezwykle ważne jest również właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wilgoci, spoiw i pozostałych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej posiadać własne?

Firmy, które na co dzień zajmują się budową piętrowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich zakup oraz magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które rzadko przyjmują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, jak również innych modułów szalunków.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]