Budownictwo

Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Więcej szczegółów o szalunkach Kraków

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak również nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można również efektywnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z betonu robi się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się jak widać bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne dźwigary i podpory. Często zdarza się, że niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwa budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]