Budownictwo

Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Zobacz, gdzie kupić pergolę lamelową w Warszawie.

Masz swój dom ze sporym ogrodem i chcesz jak najlepiej spożytkować tę przestrzeń, aby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do słonecznych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest montaż zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim wypoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – ogromne możliwości dostosowania koloru poszycia i wielkości

Pergole są zabudową stałą albo mobilną, czyli rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, aczkolwiek użytkownicy prywatni najczęściej wybierają modele całoroczne. Pergola przymocowana do ściany obiektu formuje kryty taras, co często wyraźnie powiększa powierzchnię użytkową domu. Zadaszenie tarasowe ochrania mieszkańców oraz umiejscowione pod nim meble przed promieniami słońca oraz opadami. Gros oferowanych w sprzedaży projektów pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako oddzielny element wkomponowany w układ ogrodu. Warto dodać, iż niektóre projekty zadaszenia tarasowego można dobudować także w przestrzeni między dwiema ścianami. Współcześnie zadaszenia tarasowe produkowane są z wytrzymałych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje całkowicie drewniane to już rzadkość.

Nowoczesne projekty zadaszeń i pergoli tarasowych dostarczają bardzo szerokie możliwości przystosowania ich pod względem wariantu i barwy poszycia lub wielkości. Osoby niezwykle wymagające bez przeszkód znajdą też zadaszenia zaopatrzone w liczne udogodnienia, między innymi wydajne systemy odprowadzania deszczówki, rolety boczne, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, aczkolwiek w dalszym ciągu oferowane są pergole sterowane manualnie.

Jaki wybrać wariant dachu pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy zdecydowali się na budowę pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt ustawienia lameli, dostosowując tym samym intensywność promieni słonecznych przenikających przez dach lub kompletnie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (najczęściej jest to wytrzymała i wodoszczelna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie da się całkowicie otworzyć albo zamknąć, względnie zostawić je po części odkryte. Oba te rozwiązania doskonale działają, zatem wybór jednej z tych opcji zależy już całkowicie od preferencji zamawiającego i jego osobistego poczucia estetyki.

Lokalizacja firmy:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]