szalunki, wynajem szalunków
Budownictwo

Zalety wynajmu szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale można zaobserwować również wersje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o komforcie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować poważne wydatki.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się też obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wahania się warto zaś skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą wcześniejsi klienci.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]