Finanse

Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jak działa mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Funkcja mass collect jest tak naprawdę stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli na przykład na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem należności aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją prawdopodobnych błędów, jakie mogą zdarzyć się w czasie tej czynności.

Mass collect również dla firm rozliczających poniżej stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i mBank) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia poniżej stu faktur. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym monitorowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]