Finanse

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Przejrzyj kantor internetowy.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w banku bądź w kantorze – te ostatnie nadal działają supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, dlatego właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo łatwa jak kupno obcej waluty w tradycyjnym kantorze. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocniczych usług lubianych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez użytkownika terminie lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy podany przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz znaczną autonomię w rozporządzaniu funduszami. Używają ich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej i osoby studiujące czy też pracujące poza granicami Polski. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]