Finanse

Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy zdobyć w ten sposób już niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być formą pokrycia poważniejszych wydatków, bowiem zazwyczaj jego maksymalna kwota to nawet sto tysięcy złotych, jednak osoby o największych dochodach – na przykład prawnicy – są w stanie uzyskać nawet 500 000 złotych. Ceny kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który składamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas maksymalnie po paru dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą ubiegać się o niego również osoby z niskimi zarobkami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że nietrudno wówczas o pomyłki, a ich skutkiem są zazwyczaj duże finansowe kłopoty. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując tak odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będą więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych problemów.