Finanse

Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

Potrzebujesz wiadomości o aktualnym kursie euro? Dobrze trafiłeś!

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w formie gotówkowej została wprowadzona do obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona obecnie podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw członkowskich UE. Polska nadal nie spełnia warunków, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie świadczy o tym, że jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów za granicą czy też zaciągając w niej kredyt.

Euro – wspólna waluta ułatwia biznes i podróże zagraniczne

Wprowadzenie euro w państwach przynależących do UE znacznie uprościło życie milionom obywateli Europy, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Identyczna waluta to wszak mniejsze trudności z policzeniem potencjalnego kosztu czy też zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co jeszcze 20 lat temu ze względu na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa również wolność podróżowania mieszkańców państw członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w optymalną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Dziś potrzebna im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana złotówki na euro w kantorze online – błyskawiczna i wygodna transakcja

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 r., póki co nie spełnia wszystkich warunków pozwalających na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe oraz kupujemy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualną cenę euro na stronie kantoru internetowego, a zarazem także w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest tańsza oraz łatwiejsza, bo można ją zaplanować o każdej porze dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilka chwil, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w bankach oraz kantorach stacjonarnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Lokalizacja firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]