Instalacje dla przemysłu

Czym powinien charakteryzować się węzeł optyczny?

Jeśli chcesz zamówić węzeł optyczny, koniecznie sprawdź www.telmor.pl.

Współczesne instalacji telekomunikacyjne prawie zawsze wykonuje się z wykorzystaniem przewodów światłowodowych. Jest to zasługą niepowtarzalnych właściwości tego przewodu – prędkości przekazu informacji i nieznacznych zakłóceń. Jak wiemy, instalacje tego typu nie mogłyby istnieć bez właściwych elementów pozwalających na transmisję danych oraz ich dekodowanie. By zamontować taką sieć potrzebne są takie podzespoły jak multiswitche czy nadajniki optyczne, jak również węzły optyczne. Te ostatnie są najważniejsze dla działania całej instalacji – umożliwiają bowiem zmianę sygnału optycznego na tradycyjny i tym samym zapewnienie dostępu do sieci krańcowym abonentom. Jak więc funkcjonują? Jakie zalety musi mieć odpowiedni węzeł optyczny?

Jak funkcjonuje węzeł optyczny?

Jak już wspomnieliśmy, węzeł optyczny odbiera sygnał optyczny, by emitować sygnał elektryczny. Należy jednak nadmienić, że jego funkcjonalność nie sprowadza się wyłącznie do tego, ponieważ węzeł optyczny potrafi poza tym wykonać odwrotną operację. Częstotliwości, na jakich zwykle funkcjonuje węzeł optyczny to od paru megaherców do nawet jednego gigaherca. Do poprawnego działania węzła optycznego potrzebna jest również właściwa osłona, zabezpieczająca delikatne podzespoły wewnątrz węzła przed pyłem, wilgocią i innymi czynnikami – zazwyczaj wykonana ze stali.

Węzeł optyczny – jaki będzie odpowiedni?

O tym, czy konkretny węzeł optyczny jest właściwy, decydują pewne cechy. Najistotniejsze jest pasmo pracy węzła oraz poziom sygnału – od tego zależna jest wszak ilość ostatecznych abonentów, do których doprowadzi informacje. Poza tym warto zwrócić uwagę na pobór prądu – w dużym stopniu wpływa to na cenę użytkowania węzła optycznego. Aby ustrzec się problemów przy naprawach sieci, warto także przetestować sposób konfiguracji urządzenia – najlepiej, jeśli pozwala na wygodną modyfikację ustawień.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]