Instalacje dla przemysłu

Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy?

Dowiedz się więcej o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje komputerowe znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie odpowiednia, świadczy mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być solidna i zapewniać dużą jakość przesyłanych sygnałów, jednak tak samo ważna będzie możliwość swobodnego jej powiększenia. Zrobienie dodatkowych połączeń nie powinno być związane z koniecznością wykonywania trudnych prac – przez to wszyscy abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, przez które skalowanie instalacji będzie łatwe oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach gniazdami oraz wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeżeli konieczne będzie poszerzenie sieci – między innymi wówczas, gdy nowy abonent zamówił do niej dostęp – musimy tylko umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć różne ilości wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego typu posiadają 8 gniazd, jednak u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna ilość gniazd – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, ale w większych domach trzeba oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej liczbie wejść. Bardzo istotna jest także separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w największej mierze rzutuje bowiem na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści decybeli. Będzie to ważne zwłaszcza w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]