ultra robotics, polski producent silników elektrycznych
Instalacje dla przemysłu

Szukasz silników elektrycznych DC i sterowników serwo? Poznaj Ultra Robotics

Coraz szersze wykorzystanie robotyki w różnych sferach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, wymusza poszukiwanie efektywnych rozwiązań z zakresu sterowania i układów napędowych. Rodzima firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując między innymi dokładne sterowniki serwomechanizmów i układy napędowe od uznanych globalnych producentów.

Ultra Robotics – produkty Harmonic Drive i inne

Działająca od przeszło dekady na polskim rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem silników prądu stałego, motoreduktorów (DC, BLDC i AC, jak również przekładni falowych i planetarnych wytwarzanych z wysokiej klasy surowców przez cenionych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty marki Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne kompaktowe serwonapędy cechujące się dużą niezawodnością oraz żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy są stosowane między innymi w produkcji obrabiarek, robotów przemysłowych czy wyposażenia medycznego, a za sprawą możliwości ich użytkowania w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich również w kosmonautyce, kriogenice i lotnictwie.

Ultra Robotics jest również dostawcą produktów marki ELMO Motion Control z Izraela, słynącą z najmniejszych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które cechują się szeroką obsługą informacji zwrotnych, wysoką przepustowością i wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci, a ich sprawność oscyluje na pułapie 99% także przy niewielkich gabarytach. Z kolei jej napędy serwo z linii GOLD znakomicie sprawdzają się w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy nagłej zmianie temperatury, której amplituda może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza, znacznej wilgotności (nawet do 90%), a także przy wystawieniu na silne drgania i wstrząsy mechaniczne.

Spółka Ultra Robotics ma w ofercie też rozwiązania od Sesame Motor Corp, Positec, Eisele Antriebstechnik GmbH oraz Bodine Electric Company.

Lokalizacja firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]