IT Strony internetowe

Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym motywem, przez który na portal internetowy może być założony filtr Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych groźnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie ogromnej ilości odnośników kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Manipulują one miejscem portalu w przeglądarce i przez to przekraczają reguły uczciwego SEO stworzone przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie wpisów sponsorowanych przepełnionych licznymi odnośnikami. Występuje także zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje nałożeniem bana. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieuczciwe praktyki zostaną ujawnione, a to łączy się ze znacznym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 30 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że kiedy na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo starać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie daje stuprocentowego powodzenia. Wyślijmy zapytanie do profesjonalnej agencji SEO, jeśli pragniemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko renomowanym firmom.