Klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie

Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Więcej o filtrach hepa h14 na marss.pl

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w salach operacyjnych).

Filtry dokładne minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych lub obiektach użyteczności publicznej świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością również takie zanieczyszczenia, jak włosy, roztocza lub dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 warto wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która cechuje się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) oraz uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te mają znaczną żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane wysokie standardy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących żywność.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Lokalizacja firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46