kufry motocyklowe
Motoryzacja

Kupujesz kufer motocyklowy? Nie kieruj się tylko ceną!

Przemieszczanie się na motocyklu wywołuje uczucie swobody, lecz gdy wyruszamy na kilkudniowy urlop lub dłuższą wycieczkę może się okazać, iż wszystkie niezbędne nam rzeczy nie zmieszczą się w typowym camelbagu czy plecaku. Nieraz również wożony ekwipunek jest bardzo ciężki i zamocowanie go na plecach może znacznie wpływać na bezpieczeństwo jazdy. W takich przypadkach trzeba rozważyć kupno kufra motocyklowego.

Kufer motocyklowy boczny i centralny – czym się różnią?

Podstawową kwestią, przed którą staje właściciel jednośladu poszukujący kufra motocyklowego jest to, czy zaopatrzyć się w kufry boczne czy może lepiej postawić na kufer centralny. Jeżeli z jednośladu korzystamy przede wszystkim do przemieszczania się po mieście, a nasze dalsze podróże to przeważnie jednodniowe, niedalekie wyprawy za miasto, można w zupełności zakupić i założyć kufer centralny. Pojemność kufrów centralnych waha się zazwyczaj od 30 do 50 litrów, jednakże jest to wystarczająca przestrzeń, żeby zmieścić wszystkie najważniejsze akcesoria, rękawiczki, kurtkę, a nieraz nawet kask dla pasażera. Atutem kufrów centralnych jest to, że ich waga rozkłada się równomiernie, jako że zakładane są one za plecami prowadzącego. Inaczej jest przy mocowaniu kufrów bocznych – są one zakładane po jednym z każdej strony jednośladu. Dlatego też przy wożeniu cięższych przedmiotów powinno się mieć na uwadze, by ich ciężar rozłożyć dość po równo na oba kufry, by nie przyczynić się ściągania maszyny w czasie jazdy na prawo lub lewo.

Koszt kufrów motocyklowych

Na rynku dostępnych jest wiele kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko objętością, ale także tworzywem, z którego są sporządzone (przykładowo wytrzymałe i lekkie aluminium czy wzmocnione polimery). Niewątpliwie wybierając kufry na motor należy kierować się w szczególności ich jakością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo umieszczonym w nich rzeczy. Niemniej jednak dla licznych kierowców znaczącym faktorem, często mającym spory wpływ na końcową decyzję o ich kupnie, bywa również ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, iż są mniejsze oraz prostsze do zamontowania, nie są dużym kosztem. Dobrej jakości kufer tego typu można kupić już za paręset złotych. Natomiast kufry boczne, które nabywa się razem z kompletnym zestawem do montażu na pojeździe, zawierającym wymagane stelaże, adaptery, ale też częstokroć i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek sięgający 3-4 tysięcy złotych.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]