Podróżowanie

Co warto wiedzieć o skiturach?

Jeśli interesuje Cię pełna oferta skitur, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów wybierających się w góry w okresie zimowym, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskiej chacie z drewna i sporadycznego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich piękna podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem niezmiernie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich butów i nart.

Gdzie wybierają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni tylko do skitur odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o poradę instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]