Podróżowanie

Urlop w Białce Tatrzańskiej – atrakcje na każdą porę roku

Apartamenty Białka - na tej stronie dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Szereg urlopowiczów rozgląda się zimą za ofertami wczasów w ciepłych krajach lub poszukuje miejsc w atrakcyjnych zagranicznych kurortach, by poszaleć na nartach. Jednak polskie góry nieprzerwanie mają sporo do zaoferowania, jak odpoczynek w Białce Tatrzańskiej, która obok takich słynnych zakątków jak Duszniki Zdrój czy Jaworzyna Krynicka, pozostaje jedną z najlepszych atrakcji na Podhalu.

Co robić wczasy w Białce Tatrzańskiej?

Białka Tatrzańska to niebo dla narciarzy, którzy mają tam aż 3 ośrodki narciarskie (Kotelnicę, Banię i Kaniówkę) oraz aż 22 trasy do wyboru. Stopień trudności tych zjazdów jest dostosowany do początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, dlatego Białka jest wspaniałym wyborem na wczasy dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z nartami, jak i dla rodziców z maluchami. Inną zaletą zimowego szaleństwa w Białce jest opcja skorzystania z wielu kolejek krzesełkowych, które przyspieszają dotarcie do dowolnej trasy narciarskiej.

Lecz Białka nie jest tylko miejscem dla zwolenników nart – znajduje się tu kilka innych całorocznych atrakcji, które rekomendujemy zwiedzić. Atrakcyjnym punktem w Białce są atrakcyjne termy i aquapark, uwielbiany przede wszystkim przez dzieci. Najmłodszych urlopowiczom spodoba się też park linowy oraz dom “do góry nogami”. Osoby preferujące spędzanie dni w ciągłym ruchu na pewno uraduje możliwość jazdy na quadach, jak również wędrówek po okolicznych marszrutach turystycznych. Oprócz narciarzy, do Białki Tatrzańskiej licznie przybywają również rowerzyści, gdyż w okolicy tej miejscowości znajduje się sporo przepięknych tras rowerowych. Ponadto, jak to przeważnie bywa na obszarach turystycznych, odległość od różnych ciekawych wiosek nie jest duża, więc łatwo można zaplanować całodniowe wyprawy z Białki, by zwiedzić różne kościoły, zameczki i muzea porozrzucane po okolicy.

Nocleg w Białce Tatrzańskiej – gdzie go wyszukać?

Polskie góry są bardzo lubiane przez urlopowiczów, dlatego radzimy zaaranżować zakwaterowanie nawet kilka tygodni wcześniej. Dobry apartament w Białce Tatrzańskiej można zamówić za pośrednictwem m.in. strony TatryTop.pl, która w swoim indeksie zebrała dziesiątki najlepszych kwater w Tatrach. Zależnie od swoich pragnień i zawartości portfela, przeglądający może wybrać tutaj nocleg w domku, pokoju czy też ekskluzywnym apartamencie. System segregowania wyników wyszukiwania pomaga w łatwy sposób wyszukać miejsce z dostępem do jacuzzi czy miejsca parkingowego, jak również pokaże, w których ośrodkach przyjmowani są goście z czworonogami.

Lokalizacja firmy:
Noclegi i apartamenty w Zakopanem
Biuro TatryTOP
ul. Nędzy Kubińca 11/lok 19
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 18 206-35-05
E-mail: [email protected]