IT Reklama, marketing, promocja

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników . Jednak co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona łatwo dostępna dla użytkowników.