Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/ poznasz bezkonkurencyjną ofertę wypraw

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności tras powoduje, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte kłopoty mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Ogromną popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jakkolwiek z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]