Rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Rafting Dunajcem – zabawa i przygoda w jednym

Relaks na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży popularna w naszym kraju od ponad stu lat i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większych wrażeń od spływu kajakiem, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Rafting Dunajcem to idealna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to również znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak obfitujący w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.