Rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Tenis dla dzieci

Szukasz więcej wiadomości o tenisie dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na teniskrakow.pl/treningi/

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Należałoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru idealnej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy wolą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Lokalizacja firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]