Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Więcej na temat trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zwykle specjalistyczne umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono wszak trasy, z którymi upora się każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym terenie, a to powoduje, iż potrzebne stają się akcesoria ułatwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, bo gwarantują stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wielu górach uświadczyć je można również wiosną. Na stromych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do korzystania z obu akcesoriów potrzebne są właściwe umiejętności – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie przejść szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i w pozostałych miejscach

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, a te zwykle są niedostępne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Broad Peak i Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]