Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Podróżników wabią przede wszystkim sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, przepiękne widoki, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowną preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]