Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Szukasz więcej informacji o wyprawie w Himalaje? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to dużo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć też o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny i Lhotse

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]