Podróżowanie Sport, rekreacja, hobby

Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Szukasz aktualnej oferty wypraw trekkingowych? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady przybierają wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Niemniej jednak za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania niesamowitych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci wymieniają 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z najlepszą kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma Europy, największym powodzeniem szczycą się wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, jak również graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Lokalizacja firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]