Bezpieczeństwo i ochrona Strony internetowe Usługi

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Zleć usuwanie wirusów ze strony internetowej na wpmagus.pl

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i stron internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?

Ze witryny internetowej rozsyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest niemożliwe? Grafiki na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci adresów? To jedynie parę z popularnych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest szybka reakcja w celu znalezienia powodu infekcji i przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich należy zlecić specjalistom od tego typu zadań, ponieważ naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony www – drobiazgowy przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki htaccess i wp-config. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do listy wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują też konieczne kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszystkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie nastąpi w późniejszym okresie, toteż kluczowe jest okresowe aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]