Ciekawostki i porady Podróżowanie Strony internetowe

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Tu znajdziesz więcej szczegółów o fajnych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz trudno odnaleźć się w zalewie wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Żeby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają zabytki i galerie, kempingi, motele i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz trasy rowerowe.

Strona o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych ciekawych miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niesłychanie przydatny dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego