Ciekawostki i porady Podróżowanie Strony internetowe

Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Chcesz poznać fajne miejsca w Małopolsce? Zajrzyj tu.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego czasem trudno odnaleźć się w zalewie informacji o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą kempingi, pensjonaty i hotele, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Oprócz tego dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Strona o ciekawych miejscach Małopolski nie zaniedbuje cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słowa i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Lokalizacja firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego