Kuchnia i gotowanie Szkolnictwo

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Wejdź tutaj, jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta kursu gotowania dla dzieci

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy dekorować wypieki. Pragniesz wykorzystać fascynację swojego malucha? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją kreatywność i co ogromnie ważne – zdobywają praktyczne umiejętności. A przy tym doskonale się bawią. Łączenie ciekawych smaków, wybieranie i mieszanie składników i ćwiczenie prostych przepisów – to wszystko powoduje, iż maluchy z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakie powinno się stosować w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą także brać udział rodzice, dlatego jest to doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a potem degustować to, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla niesfornych maluchów

Zajęcia odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów maluchy przyrządzają deser i danie główne. Młodzi uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić apetyczny makaron na słodko lub słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy. W czasie kursu grupa przygotowuje też pyszną deser – mus z lodami truskawkowymi oraz mascarpone. Nauka poprzez udział w zabawie to świetna metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych dań niesie pociechom moc szczęścia. Nawet bardzo nieposłuszne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w pieczeniu smacznej pizzy lub ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę i wspaniałe nastawienie do maluchów.

Lokalizacja firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]