Szkolnictwo

Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Pełna oferta kursu modelowania 3D znajduje się tutaj.

Świat rysunku bezustannie się przekształca i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki preferując tworzenie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie dużych wydatków – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora

Obsługę każdego programu można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko jest niesłychanie męczący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści zwłaszcza tym, którzy niedawno odkryli program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które należy poprawić i sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniejszych grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poszukiwana w świecie gier komputerowych i projektowania

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością pożądaną i poważaną głównie w branży projektowej, filmowej i gier wideo. Poznanie programu Blender 3D rozszerza więc pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane prace, które później można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy chcą rozwinąć swoje obecne umiejętności czy też spróbować nowych form ekspresji.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]