Szkolnictwo

Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Sprawdź więcej informacji o malarstwie komputerowym na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku usiłuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla twórców

Jest wiele programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że służył głównie jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym oprogramowanie ilustratorów i game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. Clip Paint Studio, GIMP czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane akwarelami, farbami olejnymi lub temperą. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

W praktyce nauka digital paintingu przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a przy tym poznać najważniejsze metody korzystania z pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Lokalizacja firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]