biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice
Finanse Usługi

Co oferuje biuro rachunkowe?

Prowadzenie księgowości w małych firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistęksięgowego na etat, zaś ich szefowie często nie potrafią rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się tylko jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści uzyskali właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]