doradca zawodowy kraków, coach kariery
Usługi

Czujesz, że nie rozwijasz się zawodowo? Poszukaj wsparcia u coacha

Rynek pracy w ostatnich latach wymusza notoryczne dostosowywanie się do jego aktualnych wymagań, a jednocześnie jest niezwykle konkurencyjny. W związku z tym tak znaczący jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownika, lecz również sprawna organizacja pracy wieloosobowych zespołów pracowników w firmach. W takich działaniach najlepiej wesprzeć się praktyką jakie posiada doradca zawodowy.

Sesje z coachem kariery – rozwiń nowe umiejętności zawodowe

Doświadczony coach kariery pomaga poszerzyć zakres kompetencji danej osoby, otwiera ją na kolejne wyzwania zawodowe i zachodzące zmiany. Sprawia to, że może ona dużo szybciej nabywać nowe kwalifikacje, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale również otwiera ciekawsze perspektywy kariery. Coach skupia się na celach oraz ambicjach klienta, dlatego sesje coachingowe każdorazowo są spersonalizowane, zorientowane na realizację ustalonych zadań. Kto zazwyczaj postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? To głównie menedżerowie bądź prezesi firm, którzy chcą poszerzyć własne kompetencje w dziedzinie zarządzania i planowania pracy.

Jak wygląda współpraca z doradcą zawodowym?

Fundamentem dającej pożądane efekty pracy z doradcą zawodowym, jest wnikliwe zrozumienie klienta. Z tej przyczyny inicjujące spotkanie z coachem koncentruje się na dokładnym określeniu oczekiwań i aspiracji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, doświadczenia, najdotkliwszych niepowodzeń oraz największych zwycięstw zawodowych. Pozwala to rozpoznać, czy najodpowiedniejszą metoda rozwoju będzie coaching czy może doradztwo, a także wybrać częstotliwość i ilość sesji niezbędnych do uzyskania zaplanowanych efektów. Pierwsza rozmowa nie musi przebiegać z doradcą zawodowym twarzą w twarz – można nawiązać kontakt przez komunikator lub telefonicznie. Po przeprowadzeniu określonej serii spotkań coach opracowuje podsumowanie. Wskazuje w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie postanowienia oraz gdzie ewentualnie potrzebna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]