Usługi

Jak zorganizować Wigilię w firmie? O usłudze cateringu świątecznego

Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym Katowice.

Ostatnie tygodnie roku to czas, który spędza się z reguły wraz z rodziną, jednak obiady świąteczne urządzane są też w firmach. W wielu przypadkach pracownicy firmy aranżują je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednak w dużych zakładach pracy ten sposób działania się nie sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które tradycyjne smakołyki znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Niewątpliwie na wigilijnym stole musi znaleźć się jak najwięcej typowych świątecznych dań. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z łososia czy też karpia oraz staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które zwykle podawane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Trzeba także zatroszczyć się o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, lekki sernik albo kutię z miodem.

Firmowy catering świąteczny – wybierz dania, które wszystkim zasmakują

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie należy rozpocząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Należy uzgodnić datę spotkania i porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne ustalenie przypuszczalnej liczby uczestników uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie wystarczającą ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z załogą menu i wspólnie dobrać te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, albo są w ekipie firmy wegetarianie. Dla takich osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Lokalizacja firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]