Usługi

Komu potrzebne są badania operatorów?

Chcesz dowiedzieć się, kto oferuje badania operatorów Bielsko? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na http://www.badaniabielsko.pl

Do rozpoczęcia działalności w wielu profesjach niezbędne są odpowiednie predyspozycje psychofizyczne. By dowiedzieć się, czy kandydat je ma, przeprowadza się specjalne testy. By je przeprowadzić, musimy udać się do pracowni psychologicznej, a na ich charakter w dużej mierze wpływa rodzaj zawodu, w jakim zamierza pracować badany. Inne testy przeprowadzane są dla prawników, inne natomiast dla operatorów maszyn czy wózków widłowych. Jak nietrudno stwierdzić, te ostatnie badania są wykonywane dużo częściej. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań o tym, jak one wygląda, jakie przepisy określają ich specyfikę oraz jakie predyspozycje są w ich czasie najważniejsze.

Badania operatorów – co warto wiedzieć?

Częstotliwość oraz charakter badań operatorów wózków widłowych i innych pojazdów wykorzystywanych w fabrykach reguluje załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1996. W jego myśl badania operatorów powinny być wykonywane co 3 lub 4 lata, oprócz osób po pięćdziesiątym roku życia – ci są zobowiązani do wykonywania testów co dwa lata. Warto jednak nie zapominać, iż przebieg testów może być zmieniony, jeśli wykonujący je specjalista stwierdzi, iż niezbędne są dodatkowe badania lub poszczególne elementy okażą się w danym wypadku niepotrzebne.

Badania operatorów – na co się przygotować?

Początkowym etapem badań operatorów jest badanie charakterologiczne, przybierające zazwyczaj postać papierowego testu oraz test badający inteligencję. Potem wykonywane są badania na refleks, polegające zazwyczaj na wciśnięciu właściwego guzika po zapaleniu lampki oraz przetestowaniu tego, czy badany potrafi wystarczająco prędko zahamować. Badania operatorów to także badania zdolności percepcji odległości i wzorku – te drugie najczęściej przeprowadzane są w ciemni oraz z zastosowaniem stereometru.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]