Usługi

Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Lokal na chrzciny Kraków - tu znajdziesz pełną ofertę.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym dużym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, stąd też dbają o to, aby wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, szczególnie gdy na chrzcie ma pojawić się duża grupa krewnych oraz znajomych. Poniżej przeczytasz parę porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – możesz wybrać preferowany podarunek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu dziecka, nierzadko wręcz w tym samym dniu, z przyczyny dużej śmiertelności noworodków. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych malucha, stąd też są wyprawiane przeważnie do roku po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na dogłębne przemyślenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór rodziców chrzestnych, jak również kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. Wybierając w parafii dzień sakramentu polecamy uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą jechać do nas z dalekich miast. W przesłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do wyliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też wskazać, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina najczęściej kupuje zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości dadzą użyteczne podarki, jak choćby ubranka, wózek dla dziecka albo fotelik samochodowy.

Przyjęcie w mieszkaniu czy lokal na chrzciny – co wybrać?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny urządzano najczęściej w domu rodziny malucha, wskutek tego nie każdy uczestnik mszy w kościele był gościem odświętnej biesiady. Obecnie standardem jest już wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie udekorowane miejsce, ale również współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań pasującą do charakteru imprezy i która zagwarantuje kompetentną obsługę uczestników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na lato, polecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć pośród zieleni, a fotograf czy rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Istotny jest też taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był szybki, podobnie jak późniejszy transport gości do wynajętego hotelu lub domu.

Lokalizacja firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]