Budownictwo Usługi

Przyśpiesz prace budowlane – wypożyczalnia szalunków

Ciekawi Cię oferta wypożyczalni szalunków? Zajrzyj w to miejsce, żeby dowiedzieć się więcej

Szalunki to chwilowe elementy konstrukcyjne, na ogół wykonane z sklejki laminowanej, metalu lub desek, szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, modelowania właściwego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Przydają się one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i innych elementów konstrukcyjnych.

Stropowe, ścienne i do wykopów – wynajem szalunków

Szalunki, zwane też deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych wypożycza obecnie elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny szczególnie wśród niedużych przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają szeroki wachlarz elementów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również świetnie przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Lokalizacja firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]