Technologie Usługi

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

3D druk - więcej o ofercie na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, i FDM, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, a także możliwość zastosowania materiałów w szerokiej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – dokładny druk 3D małych elementów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, bardzo cienkich elementów, wyrazistych konturów oraz detali.

Wydruk 3D w technologii SLS

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]