Motoryzacja Usługi

Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

Nabycie samochodu to niemały wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem poważnych decyzji. Nadzwyczaj dużym ryzykiem jest zakup auta z drugiej ręki – etyczność ich właścicieli niestety nierzadko bywa na niskim poziomie, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, okazuje się mieć „bogatą” historię i mnóstwo usterek. Na domiar złego nie wszyscy jesteśmy w stanie odkryć ewentualne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed kupnem warto zatem powierzyć profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed kupnem – wykrywanie wad i usterek

Sprawdzenie samochodów używanych jest niezbędne, aby przekonać się, iż pojazd rzeczywiście jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego obecny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód sprawdzi profesjonalny, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne okazuje się to w przypadku kupna pojazdu od pośrednika lub z komisu. Czasem firmy, żeby zwiększyć wyniki sprzedaży, mają skłonność do zatajania informacji o różnorodnych mankamentach i wadach, które mogłyby przyczyniać się do obniżenia ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – ryzykownych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Chodzi tu przede wszystkim o informacje o możliwych stłuczkachz jego udziałem, przebiegu i rejestracji w kartotekach aut skradzionych. Na sprawdzenie samochodu pod tym kątem pozwala tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich jest odpłatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów gwarantują również dostęp do tej usługi – tym samym nie kupimy kradzionego auta i unikniemy wielu innych kłopotów.