Budownictwo Usługi

Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Mnóstwo odpadów nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które produkowane są w toku wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe i skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych miastach, jak Kraków czy Łódź, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.