Usługi

Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychów

Nie każdy śmieć może trafić do normalnego pojemnika na odpady. Powody tych ograniczeń są przeróżne – niekiedy śmieci przekraczają dopuszczalne rozmiary, czasem jest to sprzeczne z wprowadzonymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi odpadami? Możemy przewieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w największych miastach możemy czasem wybrać spośród wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy mają swój samochód oraz znaczną ilość niezagospodarowanego czasu. Reszta najlepiej uczyni, wybierając wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – czy trzeba zamówić kontener?

Niestandardowe odpady wytwarzane są w czasie różnorodnego rodzaju robót. Z reguły są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o pokaźne wolumeny gruzu, a także opakowań po artykułach budowlanych. Wypożyczenie kontenera jest też znakomitym rozwiązaniem, jeśli urządzamy sprzątanie strychu – wówczas zbierzemy do niego wszelkie nieprzydatne od wielu lat sprzęty, stare meble i zepsute urządzenia. Sprzątanie strychów czy roboty budowlane będą znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez konieczności wielokrotnego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić kontenerowy wywóz śmieci i sprzątanie strychów lub piwnic?

Kontenerowy wywóz różnych odpadów, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej pojemności, który ten przez okres wskazany w umowie wypełnia odpadami remontowymi lub zniszczonymi sprzętami. Pojemnik jest później odbierany z posesji, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym zostanie przetworzona zgodnie z aktualnymi przepisami.