Usługi

Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do magazynowania dużych ilości ukończonych już środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej cechy powodują, że zbiornik ze stali nierdzewnej jest też świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki fermentacyjne dla sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często stosowane w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wyprodukowane z tego materiału. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na takich naczyniach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy mikroorganizmami.