Wszystko o zdrowiu

Badania psychologiczne operatorów

Dalsze informacje o badaniach operatorów Bielsko Biała - kliknij w to miejsce.

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator wózka lub innego pojazdu. Choć sporo badanych się ich obawia, kiedy nie mamy schorzeń psychicznych, ich przejście nie powinno sprawić nam większych kłopotów. Jak jednak wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?

Początkowa część badania operatorów

Na początku testu kandydat wypełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w rozmaitych, często problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie w stanie stwierdzić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość formularza zależy od tego, jaki zawód wykonuje ubiegający się o uprawnienia. Pierwsza część badania operatorów zwykle powoduje ogromny niepokój, jednak jej przejście nie jest niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio opracowanych urządzeń. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak prędkość reagowania lub podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Należy wiedzieć, że niekiedy ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli badany w rozmowie przyzna się do gorszego samopoczucia albo test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może być wówczas przełożone lub – gdy przyczyną jest alkohol – nawet odwołane.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]